استقبال صنعا از بیانیه های ضد حوثی شورای امنیت و وزارت خارجه آمریکا

خبرنگاران: رئیس جمهور یمن طی سخنانی از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل و بیانیه های وزارت خارجه آمریکا و انگلیس در محکوم کردن حوثی ها استقبال کرد.

استقبال صنعا از بیانیه های ضد حوثی شورای امنیت و وزارت خارجه آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الوطن، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن طی سخنانی از گروه هایی که خارج از چهارچوب مدنظر او عمل می نمایند خواسته است تا در محاسبات خود تجدید نظر نموده و به آنچه که یمنی ها بر سر آن به اجماع رسیده اند التزام داشته باشند.

وی همچنین از این گروه ها خواسته است که برای محقق شدن اهداف آنچه یمنی ها بر سر آن به اجماع رسیده اند در چهارچوب های سیاسی و مؤسسات کوشش نمایند.

منصور هادی در جلسه ای که برای آنالیز فرایند مذاکرات با گروه انصار الله (حوثی ها) برگزار شده بود گفت که به هیچ گروهی اجازه نمی دهد امنیت و ثبات کشور را تهدید کند و هیچ گروهی اجازه ندارد، نماینده مردم باشد.

وی همچنین از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل و بیانیه های وزارت خارجه آمریکا و انگلیس در محکوم کردن حوثی ها استقبال کرد.

کشورهای غربی و مقامات یمنی درحالی حوثی ها را به عملیات نظامی و محاصره صنعا متهم می نمایند که این گروه همیشه از زبان رهبر و سخنگویان خود اعلام نموده است که تمام فعالیت های اعتراضی آنان مسالمت آمیز بوده و این گروه تنها همراه با ملت یمن و بخشی از آن است.

حوثی ها همچنین تاکید نموده اند که تنها خواهان تغییر دولت به دلیل ناکار آمدی در تامین امنیت و حاکمیت ملی و همچنین اجرای سیاست های مالی نادرست هستند.

ر

منبع: تسنیم

به "استقبال صنعا از بیانیه های ضد حوثی شورای امنیت و وزارت خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال صنعا از بیانیه های ضد حوثی شورای امنیت و وزارت خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید