انتقاد اعضای شورای شهر از عدم ابلاغ و اجرای طرح جامع شهر اراک

اعضای شورای شهر از عدم ابلاغ و عدم اجرای طرح جامع شهر اراک انتقاد کردند.

انتقاد اعضای شورای شهر از عدم ابلاغ و اجرای طرح جامع شهر اراک

به گزارش خبرنگاران، صحن رسمی شورای شهر اراک پس از حدود 4 هفته تعطیلی و برگزاری صحن های غیر علنی، امروز به صورت علنی برگزار گردید. البته محمدحسین فدایی رییس شورای شهر با 33 دقیقه و دکتر کاوه فلک افلاکی نیز با 45 دقیقه تاخیر در صحن حاضر شدند.

فدایی اظهار کرد: آنالیز طرح جامع اراک در دستور کار واقع شده است و در جلسه امروز پس از صحن رسمی شورای شهر رسیدگی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پس از تصویب طرح جامع اراک توسط شورای عالی شهرسازی و معماری کشور این مصوبه در تاریخ 28 مرداد ماه در روزنامه رسمی کشور درج و در واقع ابلاغ و لازم الاجرا شده است، اضافه نمود: این طرح با گذشت 15 روز از درج موضوع در روزنامه رسمی، باید اجرایی گردد ولی هنوز ساکنان پروژه 58 متری پیروز به اخذ پروانه ساخت نشده اند.

فدایی توضیح داد: مسئولان مدیریت شهری اذعان دارند که هنوز نقشه جامع شهر اراک به شهرداری ابلاغ نشده است به همین دلیل مقرر شد که پیگیری لازم جهت ابلاغ نقشه انجام گردد، اما ضروری است با توجه به درج مصوبه در روزنامه رسمی کشور، طرح اجرا و پروانه های ساخت صادر شوند.

در این جلسه ایرج رضایی نیز با اشاره به اینکه طرح جامع شهر اراک 8 سال مغفول مانده و بارها بر ابلاغ طرح تاکید شد، گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور با وجود تصویب طرح، به بهانه هایی ابلاغ آنرا به تعویق می اندازد و ضروری است که هر چه سریعتر این طرح مشخص تکلیف و ابلاغ گردد.

به گزارش خبرنگاران، در این جلسه علیرضا مرادی اعلام کرد: متاسفانه با وجود 16 سال بلاتکلیفی شهروندان و ساکنان بخشی از شهر اراک، همچنان این بلاتکلیفی وجود دارد.

وی با بیان اینکه شاهد بعضی اقدامات در دفتر فنی استانداری مرکزی هستیم که باعث شد به صورت مکتوب از استاندار مرکزی خواهان رسیدگی به وضعیت این دفتر بشویم، اضافه نمود: دفتر فنی متاسفانه مردم را اذیت می نماید و در حال حاضر درصدد تصویب طرح 24 متری است که خلاف بند 2 نامه دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری است و اگر مردم را مجدد بلاتکلیف بگذارد چه باید بکنیم؟

در این جلسه سعید نادری دیگر عضو شورای شهر در مورد طرح جامع شهر اراک اظهار کرد: طرح جامع در روزنامه رسمی کشور درج و منتشر شده اما هنوز ضوابط آن ابلاغ نشده است و تا زمانی که ضوابط ابلاغ نگردد برای شهرداری لازم الاجرا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مسلما باید پروانه ساخت طبق ضوابط طرح جامع جدید صادر گردد اما ضوابطی هنوز توسط دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ابلاغ نشده است پس امکان صدور پروانه وجود ندارد، اضافه نمود: طرح 24 متری به عنوان جایگزین پروژه 58 متری در کمیسیون زیربنایی استان تصویب و جهت تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع می گردد تا پس از آن در شورای عالی شهرسازی مطرح گردد.

به گزارش خبرنگاران، ادامه آنالیز طرح جامع به جلسه عصر امروز با حضور مسئولان امر موکول شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد اعضای شورای شهر از عدم ابلاغ و اجرای طرح جامع شهر اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد اعضای شورای شهر از عدم ابلاغ و اجرای طرح جامع شهر اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید