اگر خواستید با هواپیما به قشم سفر کنید، این نوشته را بخوانید

قشم، خیلی دور است. اگر از تهران بخواهیم با قطار راهی بندرعباس و از آنجا قشم شویم باید 19 ساعت سوار قطار باشیم. این جهت طولانی از عهده هرکسی برنمی آید. برای همین خیلی ها سفر با هواپیما را به سفر با قطار یا هر وسیله دیگری ترجیح می دهند.

اگر خواستید با هواپیما به قشم سفر کنید، این نوشته را بخوانید

اگر با هواپیما خواستید به قشم بروید، بد نیست درباره فرودگاه قشم کمی بدانید.

فرودگاه قشم کجاست؟

فرودگاه قشم در مرکز جزیره قرار گرفته، چسبیده به روستای دیرستان. پس اگر شنیدید که به آن فرودگاه دیرستان هم می گویند تعجب نکنید.

پروژه ساخت فرودگاه جزیره از سال 1335 آغاز شده و بیشتر از یک دهه طول کشیده است. در ابتدا فقط دو پرواز در هفته از فرودگاه قشم به تهران انجام می شد، اما از سال 1376 که فرودگاه سروسامان بیشتری گرفت، دیگر فقط پروازها به مقصد تهران یا بالعکس نبود.

فرودگاه قشم به چه مقصدهایی پرواز دارد؟

حالا دیگر از فرودگاه قشم می توان جز تهران، به مقصد مشهد، اصفهان، شیراز و دوبی و بالعکس پرواز کرد.

همه روزها برای تهران پرواز هست، اما برای پرواز به شهرهای دیگر باید منتظر بمانیم، چون فقط دو روز در هفته برای شهرهای دیگر پرواز وجود دارد.

هواپیمایی ایران ایر، تور، آسمان، کاسپین، ماهان، معراج، قشم، سپهران و تابان از جمله شرکت های هواپیمایی حاضر در این فرودگاه اند.

این فرودگاه، فرودگاه نسبتا شلوغی است. سالانه 5 میلیون نفر به جزیره سفر می نمایند که 5 هزار نفر از آنها در فرودگاه قشم از هواپیما پیاده می شوند. اوج شلوغی این مکان از آبان تا اواخر فروردین است، یعنی بهترین وقت سفر به قشم.

اطلاعات تماس

برای اطلاع از پروازها می توان با شماره 07635335040 تماس گرفت و اگر چیزی را در فرودگاه گم کردیم می توانیم با شماره 09177606089 تماس بگیریم.

امکانات

این فرودگاه علاوه بر 2 ترمینال ورودی و خروجی، رستوران، پمپ بنزین، هواشناسی، نمازخانه و.. هم دارد. تاکسی های دربستی و همچنین خطی برای بردن شما به جاهای دیدنی قشم هم در محوطه فرودگاه حاضرند و معمولا قیمت شان توافقی ست.

قیمت پرواز به قشم از شهرهای مختلف چقدر است؟

پروازهای تهران به قشم را شرکت های هواپیمایی مختلفی انجام می دهند که از جمله مهم ترین هایشان می توان به هواپیمایی قشم، ماهان، ایران ایر و آتا اشاره نمود. به صورت چارتری در روزهای عادی که تعطیل نیستند بین 399 تا 499 هزار تومان است.

در این روزها(مرداد 1398) قیمت بلیط سیستمی این هواپیمایی از حدود 412 هزار تومان آغاز می گردد و به 612 هزار تومان هم می رسد. البته این قیمت ها بسته به شرکت هواپیمایی هم کمی بالا و پایین می رود.

اگر از مشهد بخواهیم به قشم برویم برای پرواز دو طرفه باید بین 549 تا 569 تومان هزینه کنیم. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت سایر پروازها به بروید.

منبع: اسنپ تریپ

به "اگر خواستید با هواپیما به قشم سفر کنید، این نوشته را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر خواستید با هواپیما به قشم سفر کنید، این نوشته را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید