باغدارانی که به روز سیاه نشستند

این روزها حال باغداران مشگین شهری به ویژه تولیدکنندگان سیب مساعد به نظر نمی رسد و آنها مجبورند به قیمت بسیار نازل محصول خود را به فروش برسانند.

باغدارانی که به روز سیاه نشستند

به گزارش خبرنگاران، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان حضور در مشگین شهر و در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تدابیر صادراتی ویژه برای صدور سیب به خارج از کشور اظهار کرد: ما همچنان در صادرات سیب درختی به عراق با مشکل روبرو هستیم و شرایط برای این صادرات مهیا نیست.

رضا رحمانی اظهار داشت: با موانع پیش آمده به نظر می رسد باید فکری اساسی به حال محصولات باغی اندیشیده گردد تا صنایع فرآوری، بسته بندی و همچنین احداث سردخانه ها تقویت شده تا در فصل برداشت محصول با انباشت محصولات کشاورزی به ویژه سیب روبرو نشویم.

وی بیان نمود: البته اخیرا تمهیدات لازم برای ذخیره سازی سیب و همچنین پرتغال شب عید با همکاری بازرگانی داخلی صورت گرفته تا بخشی از التهاب بازار گرفته شده و به قیمت واقعی سیب عرضه گردد.

این اظهارات نه چندان راهگشا و موثر در درمان این مشکل باغداران نه تنها موانع را حل نخواهد کرد بلکه دمیدن بر آتش برافروخته دل باغدارانی خواهد بود که این روزها مجبور هستند محصول باغات خود را به کمتر از 500 تومان به فروش رسانده و حتی در تامین نیازهای اولیه خود با مسائل عدیده ای روبرو شوند.

باغداران مشگین شهری که یک در میان با مشکل سرمازدگی و یا به فروش نرفتن محصولشان روبرو هستند، در سال های اخیر اعتراض خود را به وضعیت نابسامان فراوری محصولات باغی اعلام کردند که در این بین بریدن درختان سیب و همچنین رهاسازی این محصول در جاده ها از جمله این اعتراضات بوده که همچنان فریادی که به گوش مسئولان برسد، وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باغدارانی که به روز سیاه نشستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغدارانی که به روز سیاه نشستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید