بحرین 4 معترض دیگر را با اتهام تروریستی به حبس محکوم کرد

به گزارش برنامه نگهداری پیشگیرانه، دادگاه بحرین امروز چهار معترض از شهروندان این کشور را با اتهام تأسیس یک گروه تروریستی به حبس سه تا هفت سال محکوم کرد.

بحرین 4 معترض دیگر را با اتهام تروریستی به حبس محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل برنامه نگهداری پیشگیرانه، باز هم دولت بحرین شماری دیگر از معترضان را با نسبت دادن اتهامات تروریستی، محاکمه و محکوم کرد.

احمد الحمادی دادستان کل بحرین امروز چهارشنبه گفت که شعبه چهارم دادگاه جنایی امروز احکام حبس سه تا هفت سال برای چهار نفر صادر نموده است.

الحمادی شرح داد که دو متهم ردیف اول به هفت سال حبس و متهمان ردیف سوم و چهارم به سه سال حبس محکوم شدند.

طبق گزارش خبرگزاری بحرین (بنا)، الحمادی اتهامات این افراد را تأسیس آنچه آن را گروه تروریستی خواند و همچنین، مشارکت در عملیات های این گروه، دریافت آموزش های لازم برای فراوری مواد منفجره، در اختیار داشتن مواد منفجره و حمایت اقتصادی برای اجرای عملیات های تروریستی، بیان کرد.

بحرین به دلیل افزایش صدور احکام حبس و اعدام در سال گذشته که به ابزاری برای سرکوب معارضان تبدیل شده، با انتقاد زیاد بین المللی روبرو است و بسیاری از سازمان های حقوقی بین المللی خواهان لغو این احکام شده و گفته اند بحرین به وسیله انتساب اتهام هایی مرتبط با تروریسم، معترضان را سرکوب می نماید.

بازداشت شش شهروند به دلیل احیای آئین عاشورایی

دادستانی کل بحرین امروز چهارشنبه دستور بازداشت 15 روزه شش جوان به اتهام احیای شعائر عاشورایی را صادر کرد.

طبق گزارش وبگاه اللؤلؤه، نیروهای امنیتی بحرین میثم حسین، رضی القطری، علی بوحمد، حسین عمار العرادی، سید عدنان العلوی و حسن الزاکی را بازداشت کردند.

مسئولان بحرین همچنین دستور بازداشت شیخ سعید العصفور روحانی شیعه به مدت 15 روز را صادر کردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "بحرین 4 معترض دیگر را با اتهام تروریستی به حبس محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرین 4 معترض دیگر را با اتهام تروریستی به حبس محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید