راز رنگارنگی دریاچه لکه دار چیست؟، تصاویری منحصر به فرد از اوسویوس

دریاچه لکه دار یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد است که در این گزارش به آن پرداخته ایم.

راز رنگارنگی دریاچه لکه دار چیست؟، تصاویری منحصر به فرد از اوسویوس

به گزارش خبرنگار ، اوسویوس یک منطقهٔ مسکونی در کانادا است. البته ما در این گزارش قصد نداریم منطقه اوسویوس را معرفی کنیم بلکه می خواهیم یکی از جاذبه های این منطقه را معرفی کنیم که دریاچه لکه دار نام دارد.

دریاچه لکه دار یک دریاچه قلیایی اندروئیک شور است. دریاچه های آب شور دربرگیرنده آب، انواع نمک ها با غلظت بسیار بالا و مواد معدنی حل نشده است. میزان نمک ها و مواد معدنی دریاچه های شور از اکثر دریاچه های دیگر بیشتر است شاید همین ویژگی دلیل شکل دریافت دریاچه لکه دار است.

این دریاچه غنی از مواد معدنی مختلفی مانند ذخایر متراکم سولفات منیزیم، کلسیم، سولفات سدیم، هشت ماده معدنی دیگر و مقادیر کمتری از نقره و تیتانیوم است.

بیشتر آب دریاچه لکه دار در فصل تابستان تبخیر می شود و رسوبات معدنی رنگارنگ در این زمان بیشتر از هر زمان دیگری دیده می شوند. سولفات منیزیم که در تابستان متبلور می شود، نقش عمده ای در رنگ لکه ها دارد. همین رنگ لکه ها است که هر ساله گردشگران را به سمت منطقه اوسویوس و دریاچه لکه دار می کشاند.

در طول جنگ جهانی اول از مواد معدنی دریاچه لکه دار برای ساخت مهمات استفاده می شد. اما خانواده ای که به مدت 40 سال دریاچه لکه دار تحت کنترلشان بود سعی داشتند آبگرم در دریاچه لکه دار ایجاد کنند.

امروزه دریاچه لکه دار یک منطقه فرهنگی و از لحاظ زیست محیطی حساس است. این دریاچه یک دریاچه طب سنتی برای مردم منطقه ای که در آن قرار گرفته، به حساب می آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راز رنگارنگی دریاچه لکه دار چیست؟، تصاویری منحصر به فرد از اوسویوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز رنگارنگی دریاچه لکه دار چیست؟، تصاویری منحصر به فرد از اوسویوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید