سفری به عمق رنگ ها با درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

درختان مخلوقاتی عجیب، شگفت انگیز و دوست داشتنی هستند. آنها قد می کشند، شاخ و برگ های شان سایه می گستراند به مهر و شکوفه باران می شوند تا چشمان زیبا پسند ما غرق حیرت و تحسین گردد. شکوفه ها می روند و درخت به بار می نشیند. این بار نوبت به طعم دلپذیری است که باز هم بهشت را به خاطرمان می آورد. اما گونه ای از اوکالیپتوس ها، هنر را نیز در شکلی نوین به نمایش گذارده اند. تنه این درخت چیزی از یک رنگین کمان خوش نقش و نگار کم ندارد.

سفری به عمق رنگ ها با درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

شاید شما هم جزء آن دسته از عاشقان سفر و گشت و گذارید که بیش از هر چیز دیگر، این طبیعت است که شما را به حرکت وامی دارد. آن دسته انسان های مشتاقی که با جریان آن گام برمی دارند و به دنبال ناشناخته ها و چشم اندازهای بکر و دیدنی راه می پویند. شاید باور نکنید اما درختانی هم در دنیا هستند که به اندازه بناهای تاریخی یا دیگر جاذبه های گردشگری، در جذب توریست و بازدید کننده پیروز عمل نموده و در شمار نامداران گونه خود هستند. درختانی که با ظاهر عجیب، قدمت قابل توجه و اندازه های شگفت انگیزشان، مورد توجهات بسیاری قرار گرفته اند.

بلوط بزرگ در جنگل شروود که گفته می گردد مخفیگاه رابین هود و دوستانش بوده است

Arbul del Tule

درخت سکویای ژنرال شرمن

ممکن است پیش از این نام اکالیپتوس های رنگین کمانی را شنیده باشید. گونه ای از درختان که تنه آنها همچون بومی پر نقش و نگار با نوارهایی از رنگ های شاد و پرتحرک، آذین بسته شده است. این نوارهای رنگی به شکلی کاملا طبیعی شکل گرفته اند. به مرور زمان و با افزایش سن درخت، رنگ ها نیز دستخوش تغییر شده و جلوه ای دیگر از خود نشان می دهند. از این رو تنه درختان جوان تر، ارائه دهنده رنگ هایی شگفت انگیز و جادویی هستند. اما اگر مایل به مشاهده این درختان از نزدیک هستید، گستره وسیعی از این کره پیش روی شما قرار خواهد گرفت. این گونه اکالیپتوس به صورت طبیعی در نیمکره شمالی رشد و نمو می نماید. از اندونزی گرفته تا فیلیپین وگینه نو، می توان این درخت را مشاهده کرد. هر چند به صورت غیر بومی در کشورهای دیگری همچون مالزی، جزایر سولومون، کاستاریکا، برزیل، کوبا، فیجی، هوندوراس، ساموآ، سریلانکا، کونگو، پورتوریکو، تایوان و حتی بعضی از استان های چین نیز پرورش یافته است. به هر حال زیبایی خاص و چشمگیر این درختان نیز قادر است شما را مجذوب و شیفته خود کند، زیبایی که در کنار دیگر چشم اندازها و جاذبه های توریستی این کشورها، عاملی مهم در جذب توریست به شمار می رود. امید آنکه از آشنایی با این هنرمند چوبی نیز لذت برده و روزگاری از نزدیک نظاره گر این هارمونی رنگی شگفت انگیز باشید. منبع placestoseeمنبع: کجارو

به "سفری به عمق رنگ ها با درخت اکالیپتوس رنگین کمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری به عمق رنگ ها با درخت اکالیپتوس رنگین کمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید