وزیر خارجه سوریه: دمشق به فرآیند سیاسی پایبند است

به گزارش برنامه نگهداری پیشگیرانه، وزیر امور خارجه سوریه که پذیرای فرستاده سازمان ملل در امور سوریه بود، بر پایبندی این کشور به فرآیند سیاسی و تداوم مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

وزیر خارجه سوریه: دمشق به فرآیند سیاسی پایبند است

به گزارش گروه بین الملل برنامه نگهداری پیشگیرانه، گیر پدرسون فرستاده سازمان ملل در امور سوریه امروز دوشنبه به دیدار ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه رفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این دیدار صبح امروز اجرا شده و طرفین مسائل باقی مانده مربوط به تشکیل کمیته قانون اساسی، مکانیزم و اقدامات مربوط به آن را آنالیز کردند.

پدرسون و هیئت همراه وی به همراه وزیر خارجه سوریه تشکیل این کمیته را به گونه ای آنالیز کردند که به دور از هر گونه مداخله خارجی باشد.

سانا اعلام نمود که نشست مثبتی بود و دیدگاه ها بر این مسئله اتفاق نظر داشت که ملت سوریه، فقط حق دارد رهبری فرآیند قانون اساسی را به دست گیرد.

بنا بر این گزارش، طرفین همچنین تصریح کردند که ملت سوریه باید خودشان، آینده را به دور از هر گونه مداخله یا فشار خارجی رقم بزند تا پیشبرد مد نظر در فرآیند سیاسی صورت گیرد و به برقراری مجدد امنیت و ثبات در همه مناطق سوریه ختم گردد.

طرفین خاطر نشان کردند که باید به صورت کامل به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت و اشکال مختلف تروریسم را رد کرد.

المعلم در این دیدار اعلام نمود که سوریه به فرآیند سیاسی پایبند بوده و آماده است که به همکاری با فرستاده ویژه سازمان ملل ادامه دهد تا مأموریت وی در تسهیل گفت وگوی سوری-سوری تسهیل گردد و به راه چاره سیاسی ختم گردد که تحت رهبری و تملک سوریه باشد.

وی گفت که سوریه باید به حق قانونی خود در تداوم مبارزه با تروریسم بر اساس حقوق بین الملل، منشور سازمان ملل و همه قطعنامه های شورای امنیت در این زمینه، دست پیدا کند.

پدرسون نیز نتایج دیدارهای اخیر خود را تشریح و تأکید کرد که در فرآیند سیاسی حل بحران سوریه پیشرفت حاصل شده است.

وی اعلام نمود که آماده است کوشش های لازم را برای تسهیل گفت وگوی سوری-سوری انجام دهد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه سوریه: دمشق به فرآیند سیاسی پایبند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه سوریه: دمشق به فرآیند سیاسی پایبند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید