کاخ سفید: با کنگره برای تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ همکاری نمی کنیم

کاخ سفید با ارسال نامه ای برای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مخالفت خود را با همکاری با نمایندگان برای تحقیقات مربوط به استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده اعلام نموده است.

کاخ سفید: با کنگره برای تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ همکاری نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، کاخ سفید روز سه شنبه نامه ای را برای نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و رهبران 3 کمیته آن ارسال نموده و در این نامه تاکید نموده است که حاضر به همکاری با مجلس نمایندگان در مورد تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ نخواهد بود.

پت سیپولون کنسول حقوقی کاخ سفید با ارسال این نامه 8 صفحه ای، دموکراتها را متهم به ارائه درخواست های غیرقانونی و نقض قانون اساسی آمریکا نموده است.

وی در این نامه اعلام نموده است که روند تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره پرونده اوکراین، مغایر با اصول قانون اساسی است.

3 کمیته مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این با ارسال نامه برای کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا خواهان ارائه اسناد و مدارک لازم درباره پرونده اوکراین و گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین شده اند.

پلوسی ماه گذشته بیان کرد که مجلس نمایندگان از شروع رسمی تحقیقات درباره استیضاح ترامپ حمایت می نماید.

گفتگوی تلفنی 25 جولای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است.

رسانه های خبری آمریکا گزارش داده اند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاخ سفید: با کنگره برای تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ همکاری نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: با کنگره برای تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ همکاری نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید