یک میلیون آواره سوری به سوریه بازگشته اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیالیوم، حسین مخلوف وزیر امور داخلی و محیط زیست سوریه خاطرنشان کرد که تعداد آوارگان سوری که به کشورشان بازگشته اند به یک میلیون نفر رسیده است.

یک میلیون آواره سوری به سوریه بازگشته اند

وی اضافه نمود: بیشتر آوارگانی که وطن خود بازگشته اند از لبنان آمده اند. بازگشت یک میلیون سوری به کشور تکمیل نماینده پیروزی است که ارتش سوریه بر تروریسم رقم زد. هر شهروند سوری که به کشور باز می گردد با استقبال وزارتخانه های مربوطه روبرو می گردد و این نهادها در خدمت سوری ها هستند و نیازهای آنها را برآورده می نمایند.

مخلوف گفت: هر که در این زمینه تردید دارد به ملاقات کسانی که به منازل خود بازگشته اند، برود و از نزدیک مشاهده کند که آنها با کرامت در خانه و کاشانه خود هستند.

این وزیر سوری تاکید نمود: سفارتخانه های سوریه در خارج، آماده پذیرش هر شهروند سوری که تمایل به بازگشت به کشور دارد، هستند و همه ملزومات را فراهم می نمایند و اگر مشکل مدارک داشته باشد برای آنها فراهم می نمایند.

از سوی دیگر یک منبع مسئول در اداره مهاجرت و گذرنامه سوریه از تسهیل امور برای کسانی که مایل به بازگشت به سوریه به وسیله مبادی رسمی باشند، اطلاع داد و گفت: بیشتر آوارگان بازگشته از لبنان و اردوگاههای آوارگان سوری که در این کشور وجود دارد، بازگشته اند.

این منبع اعلام کرد: فعالیت چشمگیری در گذرگاههای مرزی وجود دارد. بیش از 1400 آواره طی دو روز گذشته به کشور بازگشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک میلیون آواره سوری به سوریه بازگشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون آواره سوری به سوریه بازگشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید