اخبار مجلس

ترزا می کناره گیری کرد

ترزا می نخست وزیر بریتانیا استعفایش را از ریاست دولت و رهبری حزب محافظه کار گفت.

4 مرداد 1398

رئیس سنای قزاقستان به عنوان رئیس جمهوری موقت سوگند یاد کرد

تهران - خبرنگاران - قاسم جومارت توکایف رئیس مجلس سنای قزاقستان روز چهارشنبه در مراسمی به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور سوگند یاد کرد.

8 تیر 1398

مخالفت رئیس مجلس انگلیس با رای گیری مجدد برای برگزیت

لندن - خبرنگاران - جان برکو رئیس مجلس عوام انگلیس روز دوشنبه در اظهارنظری جنجالی شرح داد که با رأی گیری مجدد مجلس برای طرح قبلی دولت ترزا می درباره نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا که تاکنون دوبار رد شده، مخالف است.

7 تیر 1398

خوش بینی ترزا می نسبت به بریگزیت

نخست وزیر انگلیس معتقد است، می تواند به توافقی بر سر خروج کشور خود از اتحادیه اروپا دست یابد که مجلس نیز از آن حمایت کند و در نهایت انگلیس روز 29 مارس (9 فروردین) از این اتحادیه خارج گردد.

22 خرداد 1398

برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد یکجانبه گرایی از سوی آمریکا و کوشش این کشور برای تحمیل دیدگاه­ های خود به کشورهای دیگر قوت گرفته، فلذا ضروری است اروپا با استقلال در سیاست خارجی، قاطعانه و به طور جدی مقابل این رویکرد آمریکایی­ ها بایستد.

12 خرداد 1398

ترزا می: احتمال دریافت تضمین از اتحادیه اروپا وجود دارد

نخست وزیر انگلیس می گوید، به کوشش هایش برای ترغیب اتحادیه اروپا به دادن تضمین های بیشتر ادامه می دهد؛ تضمین هایی که به گفته ترزا می، برای متقاعد کردن پارلمان انگلیس برای تصویب لایحه بریگزیت لازم است.

18 اردیبهشت 1398

شروع جلسه علنی مجلس، سوال از وزیر جهاد کشاورزی در دستور نهاده شد

به گزارش خبرنگاران، دقایقی پیش جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شروع شد. بر اساس اعلام سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه، دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی به توضیح زیر است:

10 اسفند 1397

بحث استعفای اعضای دولت مطرح نیست

معاون پارلمانی رییس جمهور اعلام نمود که بحث استعفای اعضای کابینه دوازدهم مطرح نیست.

6 بهمن 1397

شروع طرح ملی پیشگیری از هپاتیت B در اهداءکنندگان مستمر خون از اول مهر

سخنگوی سازمان انتقال خون اعلام نمود: از ابتدای مهر ماه، طرح ملی پیشگیری و واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون در مقابل هپاتیت B در سراسر کشور اجرا می گردد.

9 دی 1397

رایزنی های پارلمانی در پیشبرد روابط بین کشورها بسیار موثر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سرانجام سفر به کشورهای روسیه و بلاروس در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: مذاکرات و رایزنی های خوبی با محور توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با مسئولان روسیه و همچنین بلاروس برگزار گردید.

19 آذر 1397