برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد یکجانبه گرایی از سوی آمریکا و کوشش این کشور برای تحمیل دیدگاه­ های خود به کشورهای دیگر قوت گرفته، فلذا ضروری است اروپا با استقلال در سیاست خارجی، قاطعانه و به طور جدی مقابل این رویکرد آمریکایی­ ها بایستد.

برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، مکاییل کلور، برشتولد سفیر آلمان در تهران ظهر امروز (شنبه) با علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

مطهری در ابتدای این دیدار با اشاره به تبادلات و گفت وگوهای خوب پارلمانی میان مجالس ایران و آلمان گفت: مجلس شورای اسلامی از افزایش ارتباطات خود با مجلس آلمان که موجب ارتقا درک متقابل شده و در گسترش روابط محبت آمیز فیمابین به دولت های دو کشور یاری می نماید، استقبال می نماید.

وی اضافه نمود: تماس مستقیم میان نمایندگان دو کشور در سطوح مختلف از جمله گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی دو مجلس؛ در تعمیق روابط و رفع کردن بعضی مسائل و سو تفاهمات احتاقتصادی مؤثر خواهد بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این با اشاره به عهدشکنی دولت آمریکا و خروج این کشور از برجام گفت: بعد از خروج دولت آمریکا از برجام، از اروپا به عنوان یک طرف مذاکرات انتظار می رود که اقدامات عملی لازم را برای اجرای کامل برجام به عمل آورد اما متأسفانه تاکنون اقدام مناسب و درخوری صورت نگرفته است.

وی اضافه نمود: رویکرد یکجانبه گرایی از سوی آمریکا و کوشش این کشور برای تحمیل دیدگاه های خود به کشورهای دیگر قوت گرفته است فلذا ضروری است اروپا با استقلال در سیاست خارجی، قاطعانه و بطور جدی مقابل این رویکرد آمریکایی ها بایستد.

مطهری همچنین گفت: انتظار داریم هر چه زودتر ساختار اقتصادی و بانکی موردنظر اتحادیه اروپا برای تداوم همکاری شرکت های اروپایی و آلمانی با ایران تعیین و گام های عملی برای حمایت از این شرکت ها برداشته گردد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم دولت آلمان در تعلیق پروازهای هواپیمایی ماهان به آلمان گفت: این تصمیم با فضای محبت آمیز حاکم بر مناسبات دو طرف در تناقض است و با توجه به اینکه دلیل اثبات شده ای برای این اقدام ذکر نشده است ما انتظار داریم که دولت آلمان در تصمیم خود تجدیدنظر نماید.

مطهری در سرانجام این دیدار با اشاره به ظرفیت های خوب ایران و آلمان برای توسعه روابط فرهنگی فیمابین گفت: پیشینه فرهنگی غنی دو کشور و علاقه میان مردم دو ملت بستر مناسبی برای توسعه روابط فرهنگی میان ایران و آلمان است که باید از آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.

مکاییل کلور- برشتولد نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرینه و سنتی آلمان و ایران گفت: به نظر من ملت دو کشور یک رابطه احساسی نسبت به یکدیگر دارند که فراتر از روابط سیاسی و رسمی دو کشور است که بر این بستر می توان روابط دو جانبه را بیشتر از پیش گسترش داد.

سفیر آلمان در تهران در ادامه با ابراز تأسف از خروج آمریکا از برجام گفت: دولت آلمان بارها از این اقدام ابراز تأسف نموده است و آلمان سعی داشته است که اتحادیه اروپا در حمایت از تداوم برجام یکصدا باشد.

مکاییل کلور- برشتولد اضافه نمود: اروپا با تمام توان به دنبال اجرایی کردنSPV است و در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته ایم.

وی گفت: برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است و طی چند روز آینده شاهد نهایی شدن این فرایند خواهیم بود.

سفیر آلمان در تهران در ادامه با اشاره به اهمیت کشورمان در منطقه گفت: آلمان معتقد است که ایران از مهمترین کشورهای منطقه است و حل بحران ها و مسائل منطقه نیز نیازمند همکاری و مشارکت ایران است.

وی در سرانجام بر اهمیت تقویت همکاری های فرهنگی میان دو کشور و گفت وگوهای میان اندیشمندان ایران و آلمان در زمینه مباحث مبنایی مختلف تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اجرایی کردن SPV فقط قدم های نهایی باقی مانده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید