ترزا می: احتمال دریافت تضمین از اتحادیه اروپا وجود دارد

نخست وزیر انگلیس می گوید، به کوشش هایش برای ترغیب اتحادیه اروپا به دادن تضمین های بیشتر ادامه می دهد؛ تضمین هایی که به گفته ترزا می، برای متقاعد کردن پارلمان انگلیس برای تصویب لایحه بریگزیت لازم است.

ترزا می: احتمال دریافت تضمین از اتحادیه اروپا وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، ترزا می در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت، همچنان کاری هایی هست که باید انجام گردد اما برای دریافت تضمین از اتحادیه اروپا پیشرفت هایی حاصل شده و گفت وگو برای روشن تر شدن مفاد توافق ادامه دارد.

نخست وزیر انگلیس همچنین گفت: من مذاکره دشواری با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا داشتم اما این نوع بحث، وقتی اتفاق می افتد که یک رابطه کاری شکل گرفته و دو طرف می توانند با هم کار نمایند.

پیشتر ویدئویی منتشر شده بود که نشان می داد بین می و رئیس کمیسیون اروپا بحث داغی درگرفته است.

جرمی کوربین، رهبر حزب مخالف، حزب کارگر گفته است که 24 ساعت گذشته نشان داده توافق موجود تغییر معناداری نخواهد نمود و اکنون این توافق نقش بر آب شده است. پیشتر وزیر بریگزیت دولت در سایه (سخنگوی حزب مخالف دولت در زمینه برگزیت) گفته بود، می ناکام مانده و باید دوباره لایحه خروج را به پارلمان بیاورد و به رأی بگذارد.

نخست وزیر انگلیس که برای شرکت در نشست رهبران اتحادیه اروپا به بروکسل سفر نموده است، گفت هم منافع انگلیس و هم منافع اتحادیه اروپا در این است که این توافق هر چه سریع تر تکمیل گردد.

رهبران اتحادیه اروپا در نشست بروکسل تأکید کردند که حاضر نیستند بار دیگر درباره خروج انگلیس از این اتحادیه گفت وگو نمایند.

این توافق را هم دولت انگلیس و هم اتحادیه اروپا امضا نموده اند اما تعیین شده که پارلمان انگلیس در شکل فعلی به آن رأی نخواهد داد.

رئیس کمیسیون اروپا گفته است که این اتحادیه آماده روشن تر کردن مفاد توافق است اما مذاکره مجدد در دستور کار آن نیست.

او از انگلیس خواست که خواسته اش را روشن تر مطرح کند و اضافه نمود که این کمیسیون اطلاعاتی درباره نحوه آماده شدن این اتحادیه برای خروج انگلیس بدون هیچ توافقی را پنج روز دیگر منتشر خواهد نمود.

به گزارش رسانه های انگلیس، پیش نویسی که بعد از درخواست می تدوین شده و به بیرون درز نموده، نشان می دهد که خواسته های انگلیس تأمین نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترزا می: احتمال دریافت تضمین از اتحادیه اروپا وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترزا می: احتمال دریافت تضمین از اتحادیه اروپا وجود دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید